Świąteczne serca Shamagne Truffel – Lindt

Świąteczne serca Shamagne Truffel – Lindt.

Tym razem coś drogiego, acz podobno w cenie promocyjnej, bo na poświątecznej wyprzedaży słodyczy okazjonalnych w Tesco (szkoda, że w innych sieciach nie zauważyłem podobnej wyprzedaży). Mowa o niedużym ładnym pudełeczku (waga 50g) z ciekawym wycięciem okienka w kształcie serduszka.

Wewnątrz opakowania znajdują się dwa takie serca umieszczone w wyprofilowanych miejscach. Obie pralinki są sporych rozmiarów i każda zapakowana w złotą folię aluminiową. Nie wiem, ile kosztowało poza promocją, ale ja kupiłem za 8 zł, co daje w przeliczeniu na kg aż 160 zł! Płacimy przede wszystkim za to, że to produkt świąteczny, za eleganckie opakowanie no i za markę Lindt. Z góry uprzedzam – nawet w promocyjnej cenie raczej nie warto tyle płacić… Jedynie na samym serduszku da się przeczytać nazwę odnoszącą się do smaku: Shamagne Truffel. Z tyłu opakowania są drobnym drukiem opisy, ale zostały zakryte przez naklejkę dystrybutora z treścią w języku polskim. A na niej niewiele mówiąca nazwa: czekolada mleczna z różnymi nadzieniami. Z pewnością nie są różne, nadzienie jest jednego typu, to biały gęsty krem. Jest on słodki o lekkim tylko zabarwieniu (wyczuwalnym raczej zapachowo niż w smaku) alkoholowym, to zapewne ten element szampański. Poza tym krem raczej nijaki – zwyczajnie mocno słodki. Całość w kształcie serca oblana klasyczną mleczną czekoladą Lindt (nie za gruba ta warstwa).

Kupiłem z przekonania do wyjątkowej jakości większości wyrobów marki Lindt (nie wszystkich, bo np. linia Lindor zupełnie mi nie leży), ale się raczej zawiodłem przeciętnością produktu.

Ze względu na wysoką cenę i brak oczekiwanego wyrazistego smaku nadzienia muszę ocenić raczej nisko jako coś zupełnie przeciętnego.

Ocena ogólna (subiektywna) 3+/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (Auchan, luty 2017): 8 zł
Cena za kg: 160 zł
Liczba kcal w 100g: 481
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 51g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 27g
Ostrzeżenia: produkt zawiera składniki mleka, soi, ponadto może zawierać w śladowych ilościach orzechy laskowe i inne orzechy