Świąteczne cukierki (Frohe Ostern) – Lindt

Świąteczne cukierki (Frohe Ostern) – Lindt.

Dopiero co pojawiały się na blogu wpisy o słodyczach świątecznych, ale powiązanych z Bożym Narodzeniem, a już mamy kolejne święta i kolejne możliwości do opisu okazjonalnych słodkości. Życząc udanych, radosnych Świąt Wielkiej Nocy, prezentuję jednocześnie nowy, świąteczny produkt marki Lindt.

Markowy producent + okazjonalność = wysoka cena. To równanie i tym razem się sprawdza. Mimo to postanowiłem zaryzykować i kupiłem opakowanie cukierków Frohe Ostern o wadze 200 g, za które zapłaciłem 29,99 zł (daje to prawie 150 zł w przeliczeniu za kilogram). Cukierki w trzech smakach, każdy w kształcie jajka, osobno pakowany w kolorową folię aluminiową. Wszystkie w czekoladzie mlecznej (minimum 30% kakao), przy czym jeden typ to jednolita konsystencja alpejskiej mlecznej czekolady. Pozostałe dwa typy są nadziewane i te są wyjątkowo smaczne, ich oryginalne nazwy to Cresta i Nougat.

Na oryginalne opisy w języku niemieckim naklejono polską etykietę, która niewiele wyjaśnia. W mojej ocenie oba nadzienia mają posmak nugatowy (orzechy laskowe), lecz w jednym z nich dodatkowo wyczuwalne są drobne kawałki – no właśnie czego? Może to kawałki orzecha laskowego (chyba zbyt twarde jak na taki orzech), choć idąc tropem nazwy Lindt Cresta trafiłem na czekoladę, w której dodatkiem są kawałki migdałów – niestety brak takiego składnika na opakowaniu cukierków, więc już sam nie wiem…

Trudno wydać werdykt, bo cena zdecydowanie za wysoka (zwłaszcza za 1/3 cukierków będących zwykłą mleczną czekoladą), ale pozostałe cukierki bardzo smaczne! Kompromisowo daję 4/5.

Ocena ogólna (subiektywna) 4/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (Sklep Carrefour, kwiecień 2017): 29,99 zł
Cena za kg: 149,95 zł
Liczba kcal w 100g: 569
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 53g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 36g
Ostrzeżenia: produkt zawiera składniki mleka, soi, orzechy laskowe, ponadto może zawierać w śladowych ilościach inne orzechy