Z tego pieca będzie pyszny chleb – piece obrotowe.

piece obrotoweSzybki postęp technologiczny nie ominął branży piekarniczo - cukierniczej. Dziś każda szanująca się firma dysponuje nowoczesnymi urządzeniami, dzięki którym produkcja wyrobów piekarniczych i cukierniczych jest bardzo szybka i ekonomiczna.

Z pewnością jednym z takich nowoczesnych urządzeń są piece obrotowe. Cechą charakterystyczną pieców obrotowych jest ich bardzo wysoka sprawność, ekonomiczność oraz wydajność.

Jednym z najbardziej znanych producentów jest włoska firma Agiv Forni. Piece obrotowe tej firmy cechują nowotarskie rozwiązania, praktycznie całkowita bezobsługowość oraz bardzo dobrze rozwiązana automatyka. Wystarczy powiedzieć, że jedyną pracą jaką musi wykonać obsługa to umieszczenie odpowiedniego wózka z surowcem do wypieku wewnątrz urządzenia, a następnie dzięki panelowi sterującemu zaprogramowanie odpowiedniej opcji wypieku.

Piece obrotowe firmy Agiv Forni to dwa modele Maxi i Medio. Piec obrotowy Maxi to wózek z 18 blachami o rozmiarach odpowiedni 80x80 lub 80x100 cm. Wersja Medio to także wózek z 18 blachami, które mają wymiary 60X80 cm. Należy podkreślić, że wszystkie piece obrotowe firmy Agiv Forni objęta są pełną gwarancją oraz serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym.