Marcepan kokosowy Belcoco Zentis

Marcepan kokosowy Belcoco Zentis.

Okres przedświąteczny, to najlepszy czas na szukanie okazji znalezienia nowych słodyczy. Przed Wielkanocą 2017 trafiłem w Auchan na wyjątkowy batonik. To oblany mleczną czekoladą (24%) marcepan Belcoco międzynarodowej marki Zentis (jeden z oddziałów firmy jest w Polsce).

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że to marcepan kokosowy – pierwszy raz na coś takiego trafiłem. Smak przypomina nieco kokosowy batonik Bounty, ale konsystencja zdecydowanie inna, bardzo jednorodna (bez wyczuwalnych wiórków kokosowych), wręcz prawie zbito-kremowa. Połączenie tradycyjnego składnika marcepanowego, czyli migdałów (22%) z wiórkami kokosowymi (5,7%) to rewelacyjny pomysł i faktycznie lepiej smakuje od Bounty.

Może tej czekolady powinno być nieco więcej, ale i tak całość daje koneserom słodyczy fajną odskocznię. Cena do niskich nie należy, ale mimo to chętnie kolejny raz sięgnę po taki produkt, o ile jeszcze znajdę go w sprzedaży, a to nie zawsze jest łatwe przy słodyczach okazjonalnie wstawianych do sklepu. Ocena ogólna po uwzględnieniu pomysłowości i ceny 4-/5.

Ocena ogólna (subiektywna) 4-/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Sklep Auchan, kwiecień 2017): 4,49 zł
Cena za kg: 74,83 zł
Liczba kcal w 100g: 479
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 50g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 26g
Ostrzeżenia: produkt zawiera składniki mleka, soi, wiórki kokosowe, migdały, syrop glukozowy, ponadto może zawierać w śladowych ilościach inne orzechy