Kruchy wafelek z nadzieniem Dark Chocolate Loacker

Kruchy wafelek z nadzieniem Dark Chocolate Loacker.

Na początku 2017 roku natknąłem się na pewną nowość w hipermarketach. W Auchan trafiłem najtaniej, dlatego tę cenę podaję – choć i tak nie jest ona zachwycająco niska (w przeliczeniu na kg produktu). A mowa tu o wafelkach (bez polewy czekoladowej) z Włoch, które nazywają się Sandwich Dark Chocolate (są też i inne smaki nadzienia) marki Loacker.

Ciemna czekolada, to nazwa smaku nadzienia, a nie oficjalna zawartość czekolady między warstwami waflowymi. Choć faktycznie smakuje dość intensywnie czekoladowo i to jest główną zaletą tego produktu.

Zarówno waga jak i kształt opakowania sugerują, jakoby był to typowy wafelek z kategorii typu Knoppers. Jednak w środku nie znajdziemy wielowarstwowych różniących się smakiem składników. W opakowaniu mamy 9 mini wafelków, z których każdy składa się z zaledwie górnej i dolnej warstwy waflowej (lekkiej, kruchej i cienkiej) a w środku solidna dawka kremowego, lecz dość suchego nadzienia o smaku czekolady deserowej.

Lekkość i smak są bardzo dobre jak na produkt bez polewy czekoladowej, stąd nawet wysoka ocena 3+. Wielbicielom wafelków polecam, kupowałem je już kilkukrotnie.

Ocena byłaby wyższa, gdyby przy dość solidnej cenie jakość składników na to pozwalała, a z tym jak w prawie każdym produkcie masowym na półce ze słodyczami nie jest najlepiej. Jedyny wyróżnik na plus to użycie oleju kokosowego zamiast palmowego (specjaliści od zdrowia znają różnicę).

Ocena ogólna (subiektywna) 3+/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Sklep Auchan, styczeń 2017): 1,38 zł
Cena za kg: 55,20 zł
Liczba kcal w 100g: 500
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 60g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 24g
Ostrzeżenia: produkt zawiera składniki mleka, pszenicy (gluten), soi, do tego spulchniacze, syrop glukozowy, orzechy laskowe, ponadto może zawierać w śladowych ilościach migdały