Ciemna czekolada z solą morską – Lindt

Ciemna czekolada z solą morską – Lindt.

Dziś wyjątkowo krótko – marka świetna, rozpoznawalna, mowa o Lindt. A produkt taki sobie, cena przy tym wysoka ze względu na przynależność do grupy czekolad Lindt Excellence. To seria w kartonowym ładnym opakowaniu, jedną z tych czekolad (o posmaku pomarańczowym) już wcześniej opisywałem.

O ile przy produkcji czekolad dodawanie niektórych aromatów owocowych (pomarańcza, malina) dobrze się sprawdza, to niektóre dość mocno niespójne są i gryzą się – mówiąc wprost nie pasują do czekoladowych rozkoszy. To moje zdanie, bo są i tacy, którzy zachwycają się dodatkiem np. ostrej papryki (to jak próba łączenia ognia i wody).

W przypadku opisywanej dziś czekolady dodatkiem jest sól morska – nie zachwyciło mnie to połączenie, ale musiałem spróbować samemu, aby nigdy więcej nie zrzędzić teoretycznie, że to kiepskie połączenie. Ponadto czekolada nie jest gorzka, jak to zwykło bywać przy tłumaczeniu etykiet, a zaledwie deserowa (min. 47% kakao) – w smaku jest zatem słodko-słona. Choć dobrej jakości deserowa czekolada (marka zobowiązuje), to jednak za połączenie jej z solą i z powodu wysokiej ceny ogólna ocena poniżej średniej.

Ocena ogólna (subiektywna) 2-/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Sklep Carrefour, listopad 2016): 7,79 zł
Cena za kg: 77,90 zł
Liczba kcal w 100g: 529
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 50g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 32g
Ostrzeżenia: produkt zawiera sól morską (0,3%), składniki mleka, soi, ponadto może zawierać kilka innych składników w śladowych ilościach (jak orzechy laskowe i inne orzechy)