Bombonierka marcepanowa Bel Royal Erasmi & Carstens

Bombonierka marcepanowa Bel Royal – Erasmi & Carstens.

Wielokrotnie już opisywałem różne ciekawie wyglądające i smakujące słodycze, które kupuję na stoiskach z produktami z Niemiec (jest to u mnie stosunkowo łatwe, bo mieszkam blisko granicy). Oto kolejny taki produkt. Kwadratowa bombonierka o wadze 250 g zawierająca 2 kształty marcepanowych pralinek w deserowej czekoladzie.

To produkt pochodzący z niemieckiego „zagłębia marcepanowego” – miejscowości Lubeck, stąd główna nazwa na opakowaniu Lubecker Edel Marzipan. Sprzedawany jest pod marką Bel Royal (jeśli dobrze to zinterpretowałem), choć faktyczna nazwa producenta to Erasmi & Carstens.

Co ciekawe jak na tak dobrej jakości produkt, to cena bardzo niska – 10 zł (czyli zaledwie 40 zł za 1 kg).

Muszę przyznać, że taki skład słodyczy bardzo lubię – marcepan dobrej jakości (37% zawartości migdałów) z równie smaczną czekoladą deserową, choć jak dla mnie jest jej ciut za mało zwłaszcza w wersji „gwiazdka”, bo w „sercach” wydaje się być tej czekolady jakby więcej (w opisie procentowo oznaczono proporcje marcepana do czekolady na poziomie 76% i 24%). Całość nie jest zbyt przesłodzona, za co zwykle chwalę produkty z Niemiec, dlatego zasłużona ocena 4-/5. Z pewnością jeszcze nie raz kupię, gdy tylko te słodkości będą w sprzedaży i faktycznie cena się utrzyma.

Ocena ogólna (subiektywna) 4-/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Stoisko z produktami z Niemiec, kwiecień 2017): 10 zł
Cena za kg: 40 zł
Liczba kcal w 100g: 486
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 43,3g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 28,8g
Ostrzeżenia: produkt zawiera migdały, może zawierać składniki pszenicy (gluten), soi, pistacje, orzechy laskowe i inne orzechy