Biszkoptowe ciastka z galaretką w czekoladzie – Bahlsen Messino

Biszkoptowe ciastka z galaretką w czekoladzie – Bahlsen Messino.

Markę Bahlsen znamy w Polsce dzięki chipsom Cruchips, ale też i popularne są u nas różne wersje ich ciastek. Ja jednak opiszę to, na co trafiłem we Włoszech, a czego u nas w kraju nie widziałem. To ciekawie prezentujące się biszkoptowe ciastka z galaretką w czekoladzie deserowej nazywane w Polsce jako kategoria: delicje.

Wyjątkowość tego produktu z Niemiec wynika między innymi z faktu, iż ciastka są prostokątne, a nie okrągłe. Ponadto galaretka pokrywa cały biszkopt, a nie tylko środkową część, jak ma to miejsce w klasycznych delicjach. Tyle o wyglądzie. A teraz inne wyróżniki.

Po pierwsze to produkt Bahlsen Messino jest wybitnie odporny na wysychanie, nasze krajowe biszkopty po odpieczętowaniu opakowania są świeże i miękkie, ale szybko wysychają, czasem wystarczą już 2 dni. A te ciastka nawet po 2 tygodniach były równie miękkie, jak tuż po otwarciu. Niby zaleta, ale jakich związków chemicznych do tego użyto?

Po drugie – według opisu na opakowaniu galaretka powinna być o smaku pomarańczy (zawartość 4,8% skoncentrowanego soku pomarańczowego) – jednak w smaku dominuje kwasek cytrynowy znajdujący się też w spisie składników. To dość mocno rzutuje na ocenę, choć pierwsze wrażenia są dość pozytywne (produkt zapakowany w miękki plastik-denko, a dodatkowo w kartonowe opakowanie o wadze 125g), to czar pryska, gdy dociera do nas, że smak pomarańczy gdzieś ginie w tle silnie wyczuwalnego kwasku cytrynowego. Najuczciwiej byłoby reklamować te ciastka jako cytrynowe i po sprawie.

Cena w sieci to nieco ponad 6 zł za opakowanie. Ja płaciłem jakieś 2 razy więcej, bo kupowałem na stacji benzynowej, więc to się nie liczy.

Brak czegoś w stylu WoW, cena powyżej naszych krajowych, lepszych odpowiedników, smak w odczuciu odbiegający od obietnic z opakowania, stąd niska ocena.

Ocena ogólna (subiektywna) 2-/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Auchan, listopad 2016): 6 zł
Cena za kg: 48 zł
Liczba kcal w 100g: 407
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 63g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 15g
Ostrzeżenia: produkt zawiera składniki mleka, pszenicy, soję, do tego spulchniacze, olej palmowy, kwasek cytrynowy, sorbitol, ponadto może zawierać w śladowych ilościach orzechy